DIAGNOSTIK
Zahnärztliche Untersuchung150 zł
Fachärztliche Beratung200 zł (Kiefergelenk 250zł)
Kontrollbesuch alle sechs Monate200 zł

Podczas pierwszej wizyty lekarz wykonuje dokładny przegląd zębów oraz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę. Pacjent otrzymuje pełną informacje na temat stanu własnych zębów lub danego problemu, z którym pojawił się w gabinecie.

BILDGEBENDE VERFAHREN  
3D-Computertomographie 290 zł
Panoramabild OPG 80 zł
Röntgen-Punktbild 30 zł

Badanie radiologiczne należy do podstawowego badania w stomatologii. Umożliwia po stawienie prawidłowego rozpoznania i zaplanowania właściwego leczenia. Badania tomograficzne szczególnie przydatne są w planowaniu bezpiecznych zabiegów umieszczania implantów zębowych. Zdjęcia wykonane cyfrowymi aparatami w naszej pracowni cechuje redukcja dawki promieniowania nawet do 90% w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia RTG. Uzyskujemy natychmiastowy wynik badania na monitorze komputera.


KONSREVATIVE ZAHNHEILKUNDE
Zahnfüllungen
300 – 500 zł (with local anesthetic)
Heilender Verband – 100 zł
Anesthesia – 50 zł
WAND Anesthesia – 80 zł
Ästhetische Rekonstruktion

Direkte Rekonstruktion mit einem Kompositmaterial der gesamten Zahnkrone
600 zł

Głównym celem stomatologii zachowawczej jest “zachowanie” zdrowych i żywych zębów w jamie ustnej. Wykorzystując metody leczenia ubytków oraz profilaktyki, dąży się do od- zyskania pełnego zdrowia zęba, czyli przywrócenia jego funkcji, estetyki i wytrzymałości.

W trosce o Państwa komfort oraz bezbolesność podczas wizyt w naszym centrum znieczulenie zawsze jest bezpłatne. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest przyjemnością od kiedy wszystkie zabiegi, nawet te najprostsze, można wykonać ze znieczuleniem. Dla osób obawiających się bólu podczas znieczulania lub nielubiących widoku igły proponujemy zupełnie bezbolesne, nowatorskie rozwiązanie znieczulenia komputerowego.

Wypełnienie zęba materiałem światłoutwardzalnym to najbardziej estetyczne i nowoczesne rozwiązanie uzupełniania ubytków. Po oczyszczeniu zęba z próchnicy lekarz uzupełnia brakujące tkanki wypełnieniem pozwalającym przywrócić w maksymalnie możliwy sposób pierwotny wygląd zęba.

PROPHYLAXE
Mundhygieneanleitung50 zł
Hygienisierung

Professionelle Zahnreinigung mit Ultraschall
300 zł
Sandstrahlen zusätzlich150 zł
Remineralisierung 150 zł
Besuchs in der Praxis
mittels LED-Lampe
during one visit in the office
1500 zł
Overlay Whitening – zwei Bögen1300 zł

Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na stan zdrowia jamy ustnej jest jej higiena. powstająca na zębach składa się w głównej mierze z bakterii. Zalegająca i nieusunięta płytka, prowadzi początkowo do demineralizacji, a następnie do powstania ubytku. Czyszczenie zębów ma na celu usunięcie płytki nazębnej, przebarwień jak i złogów twardych (kamienia nazębnego), a co za tym idzie poprawienie zarówno stanu higieny jak i efektu estetycznego uzębienia.

Piękny, biały uśmiech to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodaje nam uroku i pewności siebie co przekłada się na poprawę samopoczucia. Wybielanie zębów odbywa się dzięki specjalistycznej lampie wybielającej podczas jednej wizyty w gabinecie lub dzięki zakładanym na noc nakładkom na zęby, do których aplikuje się wybielający żel.

Zdrowe zęby u dzieci są niezwykle ważne dla późniejszego zdrowia zębów stałych. Rodzice muszą zwracać szczególną uwagę na stan zębów mlecznych i nowo wyrzniętych zębów stałych swoich dzieci. Próchnica u dzieci może przebiegać pod różnymi postaciami, często nie widoczne lub małe ubytki, kryją rozległą próchnicę.

Pierwsza wizyta w życiu dziecka w gabinecie jest niezwykle ważna i rzutuję na późniejszy stosunek dziecka do leczenia zębów na długi czas. Powinna być przeprowadzona w wieku około 18 miesięcy i mieć charakter wizyty adaptacyjnej, w której dziecko poznaje gabinet i oswaja się z lekarzem stomatologiem. Ważne jest, aby wizyta ta miała charakter profilaktyczny zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości.

ENDODONTOLOGIE – WURZELKANALBEHANDLUNGEN  
Schneidezähne
Einser, Zweier, Eckzähne – ein Kanal
ab 600 zł (one channel)
Prämolare ab 900 zł (zwei Kanäle)
Molare drei – vier ab 1600 (3-4 Kanäle)
Zahnrekonstruktion mit einem Kronenwurzeleinsatz 400 zł

Leczenie kanałowe (inaczej zwane endodontycznym) polega na usunięciu zmienionej lub martwej miazgi zęba w znieczuleniu miejscowym, odpowiednim opracowaniu kanałów zęba oraz wypełnieniu ich specjalistycznym materiałem. Często silne dolegliwości bólowe związane są z infekcja spowodowaną przez bakterie docierające do wnętrza korzenia. Częstym powodem leczenia kanałowego jest nieleczona próchnica lub zaawansowane urazy zęba. Liczba kanałów i ich kształt zależy od rodzaju zęba i złożoności systemu korzeniowego. Leczenie kanałowe wykonywane jest zawsze przy użyciu mikroskopu, który jest w cenie leczenia.

ENDODONTOLOGIE – WURZELKANALBEHANDLUNGEN ZUSÄTZLICH
 
Sekundäre Wurzelbehandlung
(der Grad der Komplikation der Behandlung entscheidet) zusätzliche Kosten)
ab 450 zł according to the treatment plan
Entfernung eines defekten Werkzeugs im Kanal ab 800 zł
Entfernung des Kronenwurzeleinsatzes ab 800 zł as an independent treatment. If during treatment – to be agreed with the doctor

Zdarzają się również przypadki, które z wielu różnych powodów wymagają powtórnego leczenia kanałowego (tzw. re-endo). Często takie zęby nie wykazują żadnych objawów mogących świadczyć o niepowodzeniu pierwotnego leczenia. Należy pamiętać, że zęby z nieprawidłowo przeprowadzonym leczeniem kanałowym mogą być potencjalnym źródłem wielu dolegliwości i chorób zlokalizowanych w innych narządach takich jak oczy serce czy nerki. Bardzo ważna jest okresowa kontrola radiologiczna wszystkich zębów zwłaszcza leczonych endodondycznie. Powtórne leczenie jest zawsze bardziej skomplikowane czasochłonne oraz wymaga od lekarza dużego doświadczenia.

Dodatkowo do kosztów leczenia kanałowego lekarz może doliczyć w zależności od sytuacji następujące usługi.

W trosce o jak najwyższą skuteczność Państwa leczenia posiadamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, który często jest niezbędny do tego, aby w 100% prawidłowo i bezbłędnie wykonać zabieg. Począwszy od dokładnego badania stanu uzębienia, po leczenie kanałowe, aż po najtrudniejsze zabiegi chirurgiczne wykonujemy przy użyciu mikroskopów, które znajdują się w każdym gabinecie. Posiłkujemy się również najnowocześniejszą diagnostyką zarówno cyfrowymi zdjęciami rentgenowskimi jak i stożkową tomografią komputerową 3D.

KRONE AN EINEM PUNKT
Keramikkrone auf Metallunterbau1300 zł
Keramikkrone auf Zirkonoxidbasis1400 zł – 1800 zł
Vollkeramische Krone 1800 zł

Korony stanowią jakby czapkę pokrywającą ząb i odtwarzającą naturalny kształt dostosowany kolorystycznie do całego uzębienia. Celem wykonania korony na dany ząb szlifuje się odpowiednią ilość tkanek danego zęba by stworzyć miejsce dla materiału, z którego zostanie wykonana korona.

Cienki płatek porcelany lub kompozytu, przyklejany na powierzchnię zęba. Licówka maskuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości zębów, takie jak nierówności, przebarwienia, nieestetyczny kształt lub położenie licówkom uzyskujemy piękny i nieskazitelny uśmiech, a idealne odwzorowanie szkliwa sprawia, że są nie do odróżnienia od zębów naturalnych. pełnoceramiczna

INLAY / ONLAY
Inlay / Onlay Keramik, Porzellan, Hybrid1300 zł – 1800 zł

Inlay i Onlay to bardzo estetyczne i trwałe uzupełnienia zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Są alternatywą dla zwykłych kompozytowych wypełnień. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd, punktów stycznych między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

PROTHESEN  
Teilprothese ab 1200 zł
Vollständig abgesetzte Prothese b 2500 zł
Skelettprothese  – Metall, Acetal, BioHpp
ab 3200 zł

Protezy mogą uzupełniać braki począwszy od jednego zęba (mikroprotezka) do wielu zębów w brakach międzyzębowych jak i wszystkie zęby przy brakach całkowitych, czyli bezzębiu. Często podczas leczenia za pomocą protez stosuje się implanty eliminując jednocześnie wiele problemów związanych z brakiem uzębienia, których nie da się wyeliminować stosując tradycyjne metody.

Proteza częściowa – ruchoma proteza stomatologiczna, która uzupełnia częściowy brak uzębienia i może być przez pacjenta swobodnie wyjmowana. Mocuje się ją za pomocą elementów kotwiczących elastycznych i sztywnych.

Proteza całkowita osiadająca służy do uzupełnienia uzębienia, kiedy brakuje całkowicie zębów lub w przypadku rozległych braków częściowych zębów. Protezy te przenoszą nacisk bezpośrednio na dziąsło (a nie na kość), co ogranicza możliwość uzyskania sity żucia do około 25% tej, która była uzyskiwana na zębach własnych.

Proteza szkieletowa uznawana jest za najlepszy wybór spośród protez ruchomych, gdyż nie działa destrukcyjnie na tkanki przyzębia, co spowodowane jest odpowiednim przenoszeniem sit na zęby. Zbudowana jest z metalowego trzonu dopasowanego do podłoża jamy ustnej oraz akrylowych części imitujących dziąsła oraz zęby.

IMPLANTATE  
2 Implantate + Einrasten – Locator + Acrylprothese 11.700 zł (2x 3000 impl, 2×1600 elementy protetyczne, 2500 proteza) + ewentualne wzmocnienie 800 zł
4 Implantate + Skelettprothese auf Träger ok. 20000-29000 zł
Schraubenimplantat (CWM, MIS, NEODENT) – chirurgischer Teil
Preis bei einem einzelnen Implantat
3000 zł

Implantat BICON, AUKYLOS, Thomen – chirurgischer Teil +

Preis bei einem einzelnen Implantat

700 – 1000 zł łacznik + 1300 zł  = do 2300 zł
lub
700 – 1000 łącznik + 1800 zł
= do 2800 zł

W zdecydowanej większości przypadków najlepszym rozwiązaniem w wypadku stosowania protez stomatologicznych jest zastosowanie implantów stomatologicznych jako podstawy, na której zostaną osadzone protezy. Implanty imitują korzenie, dzięki czemu solidnymi podporami pozwalającymi na bezproblemowe i komfortowe korzystanie z nowych zębów.

Dzięki zastosowaniu w naszej klinice nowoczesnej tomografii komputerowej 3D, jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować każdy zabieg, z dokładnością do dziesiętnych części mili- metra i niemal całkowicie przewidzieć i zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań pod- czas skomplikowanych zabiegów z zakresu implantologii i chirurgii stomatologicznej.

Implant można porównać do sztucznego korzenia, Stanowi on bazę dla pracy protetycznej, która chcemy uzupełnić lukę w luku zębowym. Implant jest mata tytanowa śrubka, która jest chirurgicznie umieszczana w kości szczęki bądź żuchwy w miejscu brakującego zęba. Spełnia on rolę filara, na którym może zostać osadzona zaprojektowana praca protetyczna. Główne zalety stosowania implantów:
– bardzo długotrwały efekt
– zapobieganie utracie kości
– wyższy komfort, swoboda i łatwość spożywania posiłków
– odzyskanie dawnego pełnego i ładnego uśmiechu

Dzięki specjalnym krótkim implantom BICON możemy często uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych procedur odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podnoszenia dna zatoki szczękowej.

IMPLANTATE BEHANDLUNGEN
Atraumatische Zahnextraktion mit Regeneration von Kollagenmaterial, Knochenersatz, Barrieremembranab 500 – 1500 zł
Knochenregeneration – AUGMENTIERUNG DES ALVEOLARFORTSATZES – der Preis hängt vom Umfang der Behandlung und des verwendeten Materials ab
ab 2000 zł
Aufspaltung des Alveolarfortsatzes bei Implantation mit ungenügender Breite
1000 zł
HEBUNG DES KIEFERHÖHLENBODENS OFFENES VERFAHREN – seitlicher Zugang
b 2500 zł
HEBUNG DES KIEFERHÖHLENBODENS GESCHLOSSENES VERFAHREN krestaler Zugang
ab 1500 zł
Probenahme und Transplantation des patienteneigenen Knochens – AUTOTRANSPLANTATION
2000 zł
Anwendung von PRF-MEMBRANEN aus ZENTRIFUGIERTEM PATIENTENBLUT – reiches Thrombozytenplasma zur Verwendung bei der Zahnextraktion, bei regenerativen Materialien und in der Parodontalchirurgie
350 zł

Aby zapobiec zanikowi kości po usunięciu zęba zaleca się zabezpieczenie zębodołu jedną z kilku technik.

Ambulatoryjne zabiegi augmentacyjne wykonujemy w pełnym zakresie z zastosowaniem dużej różnorodności dostępnych materiałów uzależnionych od konkretnych wskazani warunków.

Możliwe są postępowania jednowizytowe łączące odbudowę kości połączoną z implantacją lub etapowe zakładające regenerację kości poprzedzającą wszczepienie.
ZAHNIMPLANTAT
 
Freilegen des Implantats ab 200 zł
Metallkrone – Porzellan +   + Titanverbinder 1700 zł – 1900 zł
Krone auf Zirkon  2500 zł

Pomimo, iż do wyboru jest wiele możliwych opcji uzupełnienia braków zębowych, żadna z nich nie da takiej efektywności, funkcjonalności i wytrzymałości jak implant zębowy. W wielu przypadkach klinicznych implanty są jedyną logiczną i rozsądną możliwością odbudowy braków zębowych stanowiąc pewny fundament dla zaprojektowanej pracy odtwórczej w pełni naśladującej naturę.

OKKLUSIONS-KRANKHEIT – STÖRUNG DES KAUAPPARATS
Deprogrammierer600 zł
Registration100 zł
Analyse (Besprechung des Behandlungsplans)
200 zł
EquilibrierungAfter consultation

Prawidłowe ułożenie górnych i dolnych zębów oraz ich właściwe i symetryczne kontaktowanie się na całej powierzchni to warunki zdrowego i ładnego uśmiechu. Patologiczne zmiany narządu żucia wpływają niekorzystnie zarówno na zdrowie uzębienia, jak i funkcjonowanie człowieka. obejmują niekontrolowane zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów bruksizm, ale i są przyczyną bólów zębów, mięśni twarzy podczas gryzienia pokarmów oraz przeskakiwania i trzasków w stawach skroniowo-żuchwowych, czy nawet bólów głowy i szumów w uszach.


ORTHODONTIE
Beratung mit einem kieferorthopädischen Paket300 zł
Metallapparat (1 Bogen)2000 zł
Ästhetischer Apparat (1 Bogen)3500 zł
Lip Bumper (1 Bogen)
600 zł
Palatinalbogen (1 Bogen)
550 zł
Beweglicher Apparat (1 Bogen)500 – 600 zł

Celem działań ortodontycznych jest uzyskanie prawidłowego zgryzu, czyli relacji górnego luku zębowego do dolnego. Osiągnięcie zamierzonego efektu leczniczego i estetycznego dokonuje się poprzez przesunięcia, zmiany nachylenia i rotację zębów.

Podczas konsultacji ortodonta przeprowadza szczegółowe badanie zgryzu i czynności mięśni. Pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych, wykonuje konieczne zdjęcia RTG, wykonuje fotografie zewnątrz i wewnątrz ustne oraz opracowuje plan leczenia wraz z kosztorysem. Po wizycie na podstawie zdjęć fotograficznych i rentgenowskich dokonuje analizy cefalometrycznej, która jest przedstawiona na kolejnej wizycie.

ORTHODONTIE – BEHANDLUNG  
Kontrollbesuch alle 6-8 Wochen (1 Bogen)
100 – 150 zł
Trennung 50 zł
Ausfall 50 zł
Abnahme der Zahnspange, Zahnstein, Sandstrahlen, Polieren der Zähne 200 zł
Fixer Retainer
400 zł
Positionierer 350 zł
Acrylretentionsplatte 500 zł

Leczenie ortodontyczne jest leczeniem długotrwałym. By przyniosło oczekiwane efekty trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej podczas noszenia aparatów oraz ściśle przestrzegać zaleceń ortodonty, co do postępowania i wizyt kontrolnych.

Price list:

The current simplified price list is also available for download in PDF format

Payment methods:

  1. Cash
  2. Payment card (also pre-authorization of the payment card)

In some cases a deposit is charged. The deposit is collected in the form of cash or as a pre-authorization of the payment card!

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen