Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Nasza klinika oferuje wykonywanie koron pełnoceramicznych dla tych pacjentów, którzy chcą odbudować swój uśmiech w sposób najbardziej zbliżony do natury. Czym są korony?

Korony protetyczne są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym oraz w przypadku zabezpieczenia zębów będących po leczeniu kanałowym.

W swojej pracy wykorzystujemy korony pełnoceramiczne, to znaczy porcelanowe na podbudowie z bez metalowego tworzywa jakim jest tlenek cyrkonu. Należą one do najbardziej uniwersalnych i idealnie nadają się do stosowania zarówno w odcinku przednim jak i bocznym w postaci pojedynczych koron lub mostów. Korony i mosty ceramiczne w tej technice mają swoje zastosowanie również jako uzupełnienie protetyczne na implantach. Korony te charakteryzuje naturalna transparencja, która pozwala na uzyskanie doskonałej estetyki i pełnej harmonii uzupełnień z otaczającymi je tkankami. Dodatkowym atutem zamocowania takiego uzupełnienia protetycznego jest fakt wysokiej biokompatybilności. Prawidłowo wykonana korona cerkonowa nie prowokuje stanów zapalnych dziąsła oraz, co najważniejsze, nie przebarwia na ciemno otaczających tkanek miękkich. Może się to zdarzyć przy koronach porcelanowych na metalu.

Bezpieczeństwo koron

Uzupełnienia w postaci koron to rozwiązania o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Zapewnia je wysoka biozgodność tlenku cyrkonu. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na uczulenia i zmiany w tkankach.

Wytrzymałość koron

Stosowane przez nas korony protetyczne to produkty o wysokiej wytrzymałości, a to dzięki zastosowaniu tlenku cyrkonu. To materiał bardzo twardy i odporny na ścieranie. Doskonale maskuje również przebarwienia zęba bądź wkłady metalowe w zębie. Tlenek cyrkonu zapewnia koronom wytrzymałość przekraczającą trzykrotnie siły występujące w jamie ustnej podczas żucia. Dzięki temu właśnie możemy stosować go przy odbudowie nie tylko odcinka przedniego, ale także zębów bocznych.

Precyzja wykonania

Każda korona protetyczna musi zostać precyzyjnie zaprojektowana i wykonana. Z pomocą przychodzi tutaj oprogramowanie komputerowe CAD (ang. computer aided design), w którym odbywa się etap projektowania. Etap wykonania to z kolei oprogramowanie CAM (ang. computer aided manufacturing). Na początku model protetyczny jest skanowany przy użyciu bezdotykowego, trójwymiarowego skanera optycznego podłączonego do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do projektowania uzupełnień. Następnie super precyzyjna frezarka wycina z bloczka cerkonu strukturę, którą licuje się porcelaną poprzez napalanie.

Jeśli czujesz, że Twój uśmiech odbiera Ci pewność siebie, a estetyka pozostawia wiele do życzenia, przyjdź do nas – zaprojektujemy Twój nowy, piękny uśmiech!

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen