Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Implanty zębów – najczęściej zadawane przez pacjentów pytania (FAQ)

Implanty stają się coraz częściej wybieraną metodą uzupełniania braków zębowych. Wybraliśmy najpopularniejsze pytania pacjentów dotyczące implantów zębowych.

1. Czy implanty są lepsze od standardowych uzupełnień protetycznych?

Implanty zębowe nie wywołują takiego dyskomfortu jak ruchome protezy, nie obciążają również sąsiednich zębów, jak to się dzieje w przypadku koronek i mostów protetycznych.

2. Czy po wszczepieniu implantów i osadzeniu na nich zębów będę czuł jakieś obce ciało w ustach?

Nie – język, wargi, policzki bardzo szybko przyzwyczajają się do kształtu nowych zębów i pacjent z czasem zapomina o implantach

3. Czy implanty są na stałe? czy trzeba je co jakiś czas wymieniać?

Prawidłowo przeprowadzona operacja powoduje, że implant przy odpowiedniej higienie będzie bez żadnych interwencji trzymał się w szczęce pacjenta. Ponadto jest on bardziej odporny na złamania i próchnicę niż naturalny ząb.

4. Jakie jest ryzyko odrzutu implantu zębowego?

Statystyki mówią, że skuteczność leczenia implantologicznego wynosi ok. 98% To wysoka wartość, ale aby stała się niemal 100% pewnością, warto wybrać doświadczonego implantologa w renomowanej klinice, wszczepiającego implanty najwyższej jakości. Należy również przestrzegać zaleceń lekarza i szczególną uwagę zwrócić na jakość zabiegów higienizacyjnych po zabiegu.

5. Czy można normalnie gryźć z protezami na implantach?

Tak – nawet protezy wyjmowane są ściśle przymocowane do implantów za pomocą zatrzasków aby zapobiec ich ruchomości podczas jedzenia a jednocześnie umożliwić wyjęcie do oczyszczenia po posiłku. Pacjent może gryźć jabłka i inne twarde pokarmy.

6. Czy implantację można wykonać zaraz po ekstrakcji zęba, podczas tego samego zabiegu?

Można, jest to tak zwana implantacja jednoetapowa. Można ją wykonać pod warunkiem zachowania naturalnego podłoża kostnego. Oceny dokona oczywiście lekarz implantolog. Przy tej metodzie pacjent zyskuje natychmiastowy efekt estetyczny i odbudowę funkcji, także lepsze gojenie kości.

7. Czy implantację można wykonać kilka lat po ekstrakcji?

Oczywiście, może jednak wystąpić konieczność poprzedzenia zabiegu implantacji sterowaną rekonstrukcją kości. W takiej sytuacji wprowadzenie wszczepu może nastąpić po okresie 2 miesięcy od rekonstrukcji.

8. Czy istnieją ograniczenia wiekowe do wszczepienia implantu?

Jedynym przeciwwskazaniem wiekowym do wykonania zabiegu implantacji jest wiek poniżej 17- go, a najlepiej 21- go roku życia. To osobniczo zmienna granica zakończenia procesu rozwoju kostnego. Jeśli nie ma innych przeciwwskazań zdrowotnych, to zaawansowany wiek nie stanowi przeszkody w wykonaniu zabiegu implantacji.

9. Czy o implanty należy jakoś specjalnie dbać ?

Jeśli implanty mają funkcjonować do końca życia, to wymagają takiej samej higieny i troski jak o własne zęby. Wymagają również okresowych wizyt kontrolnych.

10. Czy wszczepienie implantów zębowych boli?

Wszczepienie implantów zębowych jest bezbolesnym zabiegiem, najczęściej mniej inwazyjnym od ekstrakcji zęba. Efekt bezbolesności uzyskuje się stosując znieczulenie miejscowe. Po zabiegu z uczuciem bólu doskonale radzi sobie farmakoterapia.

11. Czy w miejsce brakującego zęba, na okres implantacji wstawiana jest tymczasowy ząb/korona?

Koronę czasową można wykonać zaraz po implantacji, jeśli uda się wprowadzić implant w kość z odpowiednio dużą siłą co da jemu dużą stabilność jeszcze przed zrostem z kością. Jeśli stabilizacja implantu po wprowadzeniu w kość nie jest wystarczająco mocna, to odstępuje się od tego i wykonuje inne czasowe uzupełnienie protetyczne (np. most adhezyjny)

12. Jak  długo trwa cały proces implantacji do osadzenia korony (otrzymania „nowego zęba”)?

Cały proces implantologiczny trwa około 4 miesięce. Wszystko zależy od planu leczenia, warunków anatomicznych oraz rozległości zabiegów. Należy pamiętać, że zawsze do dokładnej oceny niezbędna jest  TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA.

13. Czy możliwa jest implantacja w przypadku zaniku kostnego i osteoporozy?

Zanik kostny nie stanowi przeciwwskazania do implantacji, wymaga jedynie zastosowania augmentacji kości, czyli wykonania sterowanej regeneracji kości – GBR. Zabieg taki wykonujemy z powodzeniem i zastosowaniem najwyższej klasy materiału w naszej klinice. Przy obecnym stanie wiedzy medycznej, przeprowadzenie implantacji u pacjenta z osteoporozą wymaga dogłębnej diagnostyki, zastosowania dodatkowego leczenia i oceny zaawansowania choroby. Zabieg implantacji może okazać się niemożliwym do wykonania.

Wstawianie brakujących zębów przy pomocy implantów, to jedna z głównych dziedzin w jakich specjalizujemy się w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dzięki zastosowaniu implantów utrata zębów nie jest problemem. Jeśli straciłeś ząb, czujesz dyskomfort w trakcie jedzenia lub mówienia, wstydzisz się swojego uśmiechu, masz kompleksy, implanty będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

...Implanty dentystyczne stosowane w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień, to jedyne rozwiązanie w stomatologii, które pozwala trwale odtworzyć prawidłowo funkcjonujące i doskonale wyglądające nowe zęby, a nie tylko zamaskować ich brak…

Doktorzy Tomasz i Michał Sypień to doświadczeni eksperci reprezentujący najwyższy kunszt i biegłość w implantologii i implantoprotetyce.

Więcej informacji na temat implantów znajdą Państwo na naszej stronie internetowej poświęconej implantom -> IMPLANTY

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen