Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

O tym, że piękny, zdrowy uśmiech to doskonały afrodyzjak to wiedza powszechna. Ale potwierdzają ją również badania.

Wynika z nich, że nieskazitelny uśmiech jest jedną z ważniejszych rzeczy, na które kobiety zwracają uwagę oceniając mężczyznę. Bez wątpienia właściwa higiena jamy ustnej sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej atrakcyjni.

Jako higienistka stomatologiczna pracująca w Centrum Implantologii i Stomatologii Sypień chciałbym pokrótce opisać to co słyszę od pacjentów po zabiegu higienizacyjnym.

Zabieg higienizacji przede wszystkim wykonuje ze względów zdrowotnych, bo od zdrowych zębów zależy zdrowie całego organizmu. Dla mnie bardzo ważnym aspektem jest też komfort psychiczny pacjenta i coraz częściej widzę że tak właśnie jest. Ludzie szukający dobrego samopoczucia, nowej pracy, miłości , poprawy relacji z otoczeniem przychodzą do mojego gabinetu higienizacji . Czują się po takiej wizycie świeżo i pewniej siebie. Wpływa to pozytywnie na ich relacje partnerskie i zawodowe. Czyste zęby i świeży oddech to podstawa. Staram się rozmawiać z pacjentem na wszystkie tematy, by uświadomić mu, że zęby to jest nie tylko uśmiech i przyjmowanie i rozdrabnianie pokarmów, ale również ich powodzenie życiowe, całokształt życia.

Na przykład zęby a seks, temat jest dosyć kontrowersyjny i mogłoby się wydawać, że nie ma żadnego związku, ale związek ma olbrzymi. To w jaki sposób pacjenci będą odbierani przez otoczenie i ich powodzenie życiowe zależy w bardzo dużym stopniu ode mnie, dlatego uświadamiam ich, jak bardzo to jest ważne. Zauważam również coraz częściej, że sami pacjenci o takich sprawach zaczynają mówić otwarcie. Jest to dla mnie duże wyróżnienie . Cytuję” Dziś mam randkę z własną żoną ale wiem że będzie udana bo już czuje świeżość w mych ustach” tu pojawia się uśmiech. „Uwielbiam to uczucie gdy wiatr wieje między zębami tą gładkość”. „Już czuje że dziąsła mam czyste, nie tylko zęby ale dziąsła bo czułem/łam już duży dyskomfort”. to tylko parę z nich (bo tu mogła bym wymieniać bez końca), ale bardzo budujących.

Pamiętajmy że dbanie o piękne i zdrowe zęby nie tylko przyczynia się do poprawienia stanu zdrowia całego organizmu, ale przede wszystkim zwiększa szanse na udane życie towarzyskie, znalezienie dobrej pracy czy atrakcyjnego partnera. A przede wszystkim odmładza i poprawia samopoczucie.

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen