Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

W zdrowym ciele, zdrowy duch ? Jasne, że tak !!!.

Zdrowie fizyczne to lepsze samopoczucie na co dzień, a to z kolei przekłada się na pogodę ducha, odporność na stres, a nawet zapał i motywację do pracy.

Ruch to nie tylko gwarancja świetnej formy fizycznej, ale również potężna dawka energii i wspaniałego samopoczucia. Sport kojarzymy ze zdrowiem, sprawnością, rywalizacją, zwycięstwem, a także współpracą i wzajemną pomocą .

Dlatego też Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień angażuje się w promocję zdrowia. W naszej działalności staramy się wspomagać lokalną społeczność, poprzez wspieranie lokalnych instytucji.

Sponsorowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych to część założeń polityki naszej firmy. Od lat aktywnie wspieramy, a także współpracujemy z lokalnymi klubami sportowymi i miejscami rekreacji, aby promować zdrowy tryb życia.

Nasza działalność społeczna związana jest ze współpracą m.in z Klubem Sportowym TS Podbeskidzie, Luce Arena i Tymon Sport. Byliśmy m.in współorganizatorami razem z  Luce Arena i Tymon Sport imprezy charytatywnej „Podaj dalej”, sponsorem rodzinnego eventu „Przedszkoliada i Piknik Rodzinny” na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej”.  Jako promotor aktywnego spędzania czasu, sponsorowaliśmy także imprezę skierowaną do całych rodzin „Rajd 4 Koła – napędzane rodziną”, współpracowaliśmy również w Bieg Po zdrój – III Hi-Tec Bieg po Zdrój.  11 Listopada „Święto Niepodległości” również spędziliśmy aktywnie, sponsorowaliśmy wydarzenie  organizowane na lotnisku w Aleksandrowicach,  gdzie odbyły się skoki spadochronowe, skakał również nasz Doktor Marcin Kulski. W maju sponsorowaliśmy event jakim był 26 BIEG FIATA, gdzie nasz Dr Jakub Urban był jednym z uczestników i dzielnie ukończył 10 kilometrowy bieg w upalnym słońcu, w zaledwie 53 minuty !!.

Dlaczego aktywność fizyczna ma tak ogromny wpływ na nasze zdrowie? Mówi się głównie o korzyściach, jakie wynikają z regularnego uprawiania sportu dla ciała: zbawienny wpływ na układ krążenia, oddechowy, trawienny. Jednak wysiłek fizyczny ma także bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy.  Podczas aktywności fizycznej, a w szczególności podczas dłużej trwającego intensywnego wysiłku fizycznego, nasz organizm produkuje endorfiny czyli hormony peptydowe, potocznie nazywane hormonami szczęścia.  Pozwalają one zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz wprowadzić w dobry nastrój.
Dlatego osoby, które regularnie uprawiają sport i cieszą się dobrą kondycją fizyczną, dużo rzadziej cierpią na depresję, czy skarżą się na złe samopoczucie.

Pamiętajmy, aby aktywność ruchowa była podstawą promocji zdrowia należy umożliwić mieszkańcom dostęp do obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. Warto również łączyć edukację z rozrywką poprzez wykorzystanie imprez sportowych. Dlatego też lubimy angażować się w tego typu projekty lokalne, z wielką chęcią wspieramy lokalną społeczność i dalej będziemy to robić.

W zdrowym ciele, zdrowy duch !!!

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen