Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Rok 2017 dla Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień był Rokiem wielu wyzwań i sukcesów. Wspierając potrzebujących i rozpowszechniając idee bezinteresownej pomocy uczestniczyliśmy w wielu akcjach i imprezach charytatywnych. Większość z nich to imprezy promujące zdrowy i aktywny tryb życia.

Imprezy te mają na celu przede wszystkim wsparcie potrzebujących oraz edukacje dzieci i młodzieży.

Również w mediach społecznościowych i czasopismach publikując liczne artykuły dzieliliśmy się posiadaną wiedzą z wielu dziedzin stomatologii.

W naszej działalności staramy się wspomagać lokalną społeczność, poprzez wspieranie lokalnych instytucji. Sponsorowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych to część założeń polityki naszej firmy. Od lat angażujemy się w promocję kultury i zdrowia w rejonie Podbeskidzia.  Często udzielamy się w akcjach charytatywnych wspierając przede wszystkim dzieci i młodzież. Uważamy, że często tak niewiele trzeba, żeby uszczęśliwić innych i móc w jakikolwiek sposób przyczynić się do polepszenia ich życia.

W związku z potrzebą serca powstała między innymi inicjatywa zorganizowania eventu charytatywnego na rzecz potrzebujących dzieci, a dokładniej na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej. Dlatego w 2017 roku byliśmy współorganizatorami  razem z  Luce Arena I Tymon Sport imprezy charytatywnej „Podaj dalej”.

Kierujemy się chęcią pomocy innym, chcemy pokazać, że warto pomagać tym którzy dostali od życia nieco mniej. Istotnym celem wydarzenia było przekazanie dzieciom idei bezinteresownej pomocy i uświadomienie, że są osoby które takiej pomocy potrzebują i czasami niewielkim nakładem naszej pracy możemy tak wiele zdziałać. W czasie zorganizowanego eventu można było nauczyć się strzelać z łuku, pograć w unihokeja, squasha, piłkarzyki czy nawet szachy. A podsumowaniem doskonałej zabawy była rolkoteka czyli dyskoteka na rolkach.Cały dochód uzyskany od uczestników wydarzenia przekazany został w całości na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Bielsku-Białej. Potwierdziło się, że dobro można podawać dalej.

Jesteśmy również obecni jako sponsorzy wielu cyklicznych wydarzeń kulturalnych, które budują markę Miasta Bielska-Białej i całego Regionu Podbeskidzia. Uważamy że istotne jest wspieranie i promowanie wszelkiej działalności na rzecz rozwoju kultury i  sztuki. Dlatego też między innymi byliśmy sponsorem  III edycji Konkursu Tanecznego Karnawałowe Duety w Domu Kultury w Komorowicach. Warto podkreślić, że taniec to naturalny element ekspresji, rozbudza wrażliwość na muzykę, rozwija koordynację ruchową i zapewnia dobrą sylwetkę. Zajęcia taneczne uczą pracy w zespole, wspólnej odpowiedzialności oraz tworzą społeczność, którą łączy wspólna pasja.

Charytatywny Pokaz Mody Ludzi Wielkiego Serca to kolejna szczytna idea którą regularnie wspieramy. Jest to akcja która co roku skupia ludzi ze świata sztuki, mody, polityki, medycyny i biznesu. Pieniądz zebrane podczas tego wieczoru zostały przekazane na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Olszówce oraz na Bielskie Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

Od wielu lat wspieramy również organizację wyborów Miss Polonia Bielsko-Biała. W Dworku Eureka odbyła się gala Miss Polonia 2017 Bielsko-Biała. Spośród 13 pięknych kandydatek jury, w którego skład wchodzili m.in Doktorzy Tomasz Sypień i Michał Sypień, wybrało tę najładniejszą – 19-letnią Małgorzatę Miturę. Konkurs w formie show został pokazany w klimacie glamour. Dziewczyny prezentowały się w kolekcjach znanych marek oraz projektantów mody z terenu Podbeskidzia. Jako sponsor tego wydarzenia ufundowaliśmy m.in nagrodę dla jednego z uczestników gali: VOUCHER o wartości 1000 zł na wybielanie zębów.

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień jako promotor zdrowego stylu życia angażuje się również w promocję sportu i zdrowego stylu życia.

Sport i promocja zdrowia we współczesnym świecie zyskuje coraz większe znaczenie. Jest to podstawowy aspekt troski i opieki dla zdrowego stylu życia każdego człowieka. Ruch to nie tylko gwarancja świetnej formy fizycznej, ale również potężna dawka energii i wspaniałego samopoczucia.

Od lat aktywnie wspieramy, a także współpracujemy z lokalnymi klubami sportowymi i miejscami rekreacji, aby promować zdrowy tryb życia.
Nasza działalność społeczna związana jest również ze współpracą z Klubem Sportowym TS Podbeskidzie. Nasza Klinika bierze udział w licznych akcjach promowania zdrowia na terenie Bielska-Białej. Byliśmy m.in sponsorem 42 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego oraz eventu „Bieg po zdrój – Jaworze”. Głównym celem imprezy jest nie tylko popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia oraz  promocja rejonu Podbeskidzia ale także integracja społeczności lokalnej.

Promując zdrowy styl życia nawiązaliśmy również współpracę z klubem sportowym TYMON SPORT, byliśmy m.in sponsorem Zawodów narciarsko-snowboardowych „Już jeżdżę” a także sponsorowaliśmy koszulki i kurtki narciarskie dla instruktorów. Imprezy tego typu to nie tylko zdrowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała zabawa. W ten sposób możemy pokazać dzieciom, że taka forma spędzania czasu wolnego jest znacznie ciekawsza niż komputer czy telewizor.

Centrum implantologii i stomatologii estetycznej Sypień jako promotor zdrowia był również sponsorem eventu który odbył się na terenie Zamku Sułkowskich „PIKNIK ZDROWIA”, którego celem była edukacja prozdrowotna. Warto pamiętać, że zdrowie jest chyba jedynym dobrem, którego tak naprawdę nie da się kupić. O zdrowiu myślimy i mówimy najczęściej wtedy, kiedy zaczynamy chorować. Warto zmieniać te przyzwyczajenia i myśleć o zdrowiu nie tylko w chorobie

Centrum Braci Sypień jest również organizatorem Warsztatów Edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z promowania wiedzy prozdrowotnej i dbania o higienę jamy ustnej. Projekt jest skierowany przede wszystkim dla przedszkoli i szkół, a także dla innych instytucji edukacyjno-kulturalnych oraz grup zorganizowanych (kolonie, półkolonie itp.)

Naszą misją jest szerzenie wśród dzieci i rodziców świadomości, że warto dbać o zdrowy uśmiech od najmłodszych lat.

Podczas warsztatów podkreślamy, że nieleczona próchnica jest chorobą i  bardzo szybko przenosi się na sąsiadujące zęby mleczne jak i stałe. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie prawidłowych zasad higieny jamy ustnej. Uczymy dzieci zdrowych nawyków – m.in  jak często i w jaki sposób szczotkować ząbki, co jeść, a czego unikać, by uśmiech był piękny i zdrowy. W tym celu w 2017 roku odwiedziliśmy liczne placówki edukacyjne takie jak  przedszkola, szkoły czy domy dziecka.

Pamiętajmy, że ważne jest aby zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki i uświadomić im w zachęcający sposób, że zdrowe odżywianie i dbałość o higienę jamy ustnej są podstawą do utrzymania zdrowych zębów.

Dzięki takim akcjom dzieci chętniej odwiedzają stomatologa, wiedzą czego mogą się spodziewać, nie boją się współpracować. Nasze warsztaty mają na celu poprzez zabawę uświadomić dzieciom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.

Odwiedziliśmy również szkoły rodzenia, aby edukować młode mamy jak dbać o zdrowy uśmiech w czasie ciąży. Tego typu warsztaty mają na celu również przekazać młodym mamom , że o higienę jamy ustnej należy dbać już od samego urodzenia naszej pociechy. Pamiętajmy w „zdrowym ciele zdrowy duch”.

Doktorzy Tomasz Sypień i Michał Sypień w roku 2017 również intensywnie dzielili się swoją doświadczeniem i wiedzą organizując specjalistyczne szkolenia dla stomatologów oraz publikując liczne artykuły na blogu, w mediach społecznościowych jak i w prasie (m.in Kronika Beskidzka, Dziennik Zachodni, magazyn Lady’s Club).

Stomatologia Sypień jako sponsor i organizator wielu akcji edukacyjnych i prospołecznych w pozytywny sposób zachęcamy społeczność do dbania o własne zdrowie jak i profilaktykę jamy ustnej.

Bardzo chętnie angażujemy się w tego typu projekty i z ogromną radością wspieramy lokalną społeczność i dalej będziemy to robić. Pamiętajmy – „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen