Mówimy po ukraińsku / Ми розмовляємо українською

Wielu z nas chciałoby wyglądać zawsze młodo i atrakcyjnie, dbamy o skórę twarzy i ciała, aby ta była zadbana, jędrna i jak najdłużej pozbawiona skutków starzenia.

Czy jednak tak samo dbamy o zęby?

Niestety niekoniecznie, a według badań zaniedbane zęby mogą postarzyć nas nawet o kilkanaście lat.

Zdecydowanie największym problemem są tutaj ubytki zębowe. Na skutek utraty zębów na twarzy pojawiają się zmarszczki, rysy stają się mniej regularne, zmienia się profil, nabierając kształtu typowego dla podeszłego wieku.

Skóra twarzy potrzebuje dobrego oparcia, swoistych rusztowań, które ją napinają, utrzymują we właściwej rozciągliwości i na właściwej wysokości. W momencie, kiedy dochodzi do utraty zębów tracimy takie podparcie. Jeśli w porę nie zadbamy o uzupełnienie ubytków zębowych, kości szczęki zaczną zanikać, co może doprowadzić do zmian w pracy mięśni twarzy decydujących o napięciu skóry i mimice.
Warto pamiętać również, że braki w uzębieniu powodują nie tylko zapadanie się policzków i pogłębienie zmarszczek, ale również mają wpływ na nasze zdrowie.
Utrata już jednego zęba pociąga za sobą szereg niekorzystnych zmian. Zęby sąsiednie zaczynają przechylać się w stronę luki po zębie,a zanikająca kość powoduje odsłanianie się ich korzeni. Ubytki w jamie ustnej prowadza również do zwyrodnienia stawów skroniowo-żuchwowych objawiających się m.in silnymi bólami głowy.
Oprócz efektów estetycznych i funkcjonalnych braków zębowych mamy do czynienia z aspektem psychologicznym. Często pacjenci nie posiadający części zębów staja się wycofani,zamknięci w sobie. Ma to duży wpływ na poprawne relacje z otoczeniem.

Jakie są główne konsekwencje braków zębowych:

 • Utrata naturalnych konturów twarzy;
 • Uwydatnienie zmarszczek;
 • Utrata młodego wyglądu twarzy;
 • Brak podparcia wargi;
 • Problemy z żuciem;
 • Problemy żołądkowe spowodowane połykaniem nieprzeżutych pokarmów;
 • Aspekt psychologiczny.

W przypadku braków zębowych najskuteczniejszym i najtrwalszym rozwiązaniem są implanty zębowe.

Implantologia to obecnie najbardziej zaawansowana i najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu.

Zęby odbudowane na implantach są łudząco podobne do naturalnych zębów, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dzięki nim jesteśmy w stanie odzyskać własny, naturalny uśmiech.
Pozwala to na pełną rehabilitację estetyczną i funkcjonalną.

Implant zastępuje korzeń brakującego zęba, a uzupełniona w ten sposób kość jest podarciem dla warg i policzków. Profil twarzy staje się pełniejszy, wygładzone zostają zmarszczki. Twarz staje się widocznie odmłodzona.

Warto wiedzieć, że uzupełnione ubytki zębowe lepiej usuwają zmarszczki wokół ust czy mimiczne niż botoks, czy inne substancje wykorzystywane w chirurgii plastycznej, przede wszystkim skutki są dużo trwalsze niż te, które gwarantuje chirurgia plastyczna.

Zalety zębów odbudowanych na implantach

 • Estetyczne i skuteczne rozwiązanie

– Podobieństwo zębów odbudowanych na implantach w estetyce i funkcjonalności do naturalnych zębów
– Przeciwdziałają zanikowi kości co pozwala zachować naturalne rysy twarzy.
– Przeciwdziałają wiotczeniu skóry twarzy i tworzeniu się zmarszczek mimicznych

 • Lepszy stan zdrowia.

– Zapewniają oparcie dla sąsiadujących zębów, przeciwdziałając ich rozchwianiu.
– Dają możliwość czerpania przyjemności z ulubionych potraw.
– Zapewniają lepsze rozdrabnianie jedzonego pokarmu co ułatwia później lepsze trawienie.

 • Lepsze samopoczucie.

– Zęby odbudowane na implantach odnawiają twój uśmiech, wzmacniając pewność siebie.

 • Trwałość.

– Implanty zbudowane są z tytanu, dzięki temu są bardzo trwałe. Z odpowiednią pielęgnacją, implanty mogą przetrwać nawet przez całe życie.
– Dogodna higiena, o zęby odbudowane na implantach dba się tak samo jak o własne zęby.
– Implanty eliminują krępujące i kłopotliwe wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych aby utrzymać protezę na miejscu.

Implanty – inwestycja w piękny uśmiech na lata

Leczenie implantologiczne zapewnia długotrwały efekt, który ponadto jest praktycznie identyczny, z wyglądem naturalnych zębów.

Implanty są wykorzystywane do odbudowy pojedyńczych ubytków powstałych np. w skutek wybicia zęba, rekonstrukcji braków wielozębowych, mocowania protez stałych i ruchomych oraz pełnej odbudowy uzębienia w tzw. bezzębiu.

Za implantami zębowymi przemawia jeszcze kilka argumentów.

Stuprocentowo zastępują one funkcje naturalnego uzębienia oraz w idealny sposób naśladują naturalne korzenie zębów, zapewniając stabilność zespolonych z nimi koron. Również istotny jest stosunek ceny do jakości.  W większości przypadków mosty, korony i protezy muszą być wymieniane w ciągu życia kilka razy. Ponieważ implanty zębowe są rozwiązaniem długoterminowym przy uwzględnieniu odpowiedniej higieny oraz stałych kontrolach, finansowa inwestycja w implanty zębowe jest zdecydowanie niższa od całkowitych kosztów leczenia przy użyciu mostów lub protez.
Warto pamiętać że jest to inwestycja na lata, która gwarantuje komfort i w zdecydowany sposób poprawia jakość życia pacjentów.

Diese Website verwendet Cookies, um Dienste auf höchstem Niveau bereitzustellen. Wenn Sie die Website weiterhin nutzen, stimmen Sie deren Nutzung zu.

Akzeptieren Weiterlesen